راهنمای استفاده از سایت

برای دسترسی به دوره های آموزشی آنلاین سامانه آموزش و سنجش فراسا ، ابتدا باید وارد سایت  www.farasa.net شوید. برای استفاده از امکانات سامانه شما نیازمند به یک کامپیوتر، یک خط اینترنت ADSL حداقل 128 مگابایتی، یک عدد هدست و نرم افزار Adobe Flash Player 11  دارید (برای دانلود نرم افزار به صفحه اصلی سایت فراسا، بخش راهنما مراجعه نمایید.)

برای مشاهده دوره بر روی آیکون "ورود به دوره ها" کلیک نمایید.

سپس نام کاربری و رمز عبور را که از قبل برای شما ساخته شده وارد نمایید.

در صورتی که از قبل عضو سامانه نبوده اید، باید ابتدا ثبت نام فرمایید.

اکنون وارد صفحه ثبت نام می شوید. در صورتی که اولین بار باشد که وارد سایت شده اید، باید اطلاعات درخواستی را تکمیل نموده و آنها را ذخیره نمایید.


 

* صفحه اصلی

پس از ذخیره اطلاعات، صفحه اصلی من را مشاهده می کنید. شما با کلیک بر روی آیکون دوره مورد نظر می توانید وارد صفحه اصلی هر دوره شوید.

اما اگر از قبل دوره ای انتخاب نکرده اید و اکنون می خواهید دوره را را انتخاب و پرداخت نمایید، بر روی آیکون مرور دوره های موجود کلیک نمایید.

در قسمت انتخاب دسته، از فهرست کشویی باز شده، ابتدا دسته و سپس دوره مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بر روی فیلتر کلیک نمایید.

 

اکنون آیکون دوره را مشاهده می کنید و با کلیک بر روی چک باکس کنار آن و کلیک بر روی ثبت دروس وارد صفحه پرداخت می شوید.

 

اکنون با انتخاب دوره، بر روی آیکون پرداخت کلیک نمایید.

 

در صفحه فاکتور، پرداخت آنلاین را انتخاب و بر روی ارسال اطلاعات کلیک نمایید.

اکنون وارد درگاه پرداخت شده و پرداخت خود را انجام دهید.  پس از پرداخت موفق آنلاین دوره بلافاصله برای شما باز می شود. در صورت پرداخت فیش هم، ظرف 3 روز کاری، در صورت پرداخت موفق، دوره باز خواهد شد.

 

ورود به صفحه دوره من

با کلیک بر روی آیکون دوره ثبت نامی، وارد "صفحه اصلی دوره" می شوید. شما در این صفحه ، امکانات مختلفی را ملاحظه می کنید که در عکس ذیل با خط قرمز دور آن مشخص شده است. در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

 مرور مطالب

در این بخش عناوین و زیرعنوان های دوره را به صورت درختواره مشاهده می کنید. محتوای دوره در این بخش بارگذاری شده است. با کلیک بر روی هر عنوان، شما قادر به مشاهده محتوای آن عنوان یا زیرعنوان هستید.

1.      آیکون ها

امکانات مختلف دوره به صورت آیکون هایی نشان داده می شوند. (توضیحات این آیکون ها را در ادامه خواهیم گفت).

2.      آگهی ها

این بخش را حتماً در هر بار مراجعه مشاهده نمایید. کلیه دستورالعمل ها، راهنمایی ها، تغییرات و اخبار مهم را در این بخش می توانید مشاهده کنید.

* معرفی آیکون های مهم دوره

* انجمن ها

برای تبادل نظر درباره موضوعات خاص، مکانی تحت عنوان انجمن را در نظر گرفته ایم. شما می توانید در این بخش موضوع جدیدی مطرح کنید یا نظرات و پیشنهادات خود را با سایرین به اشتراک بگذارید.

* واژگان کلیدی

در این بخش واژگان کلیدی دوره همراه با توضیح مختصری درباره آن را مشاهده می کنید.

* آزمون

شما در این بخش می توانید آزمون ها را مشاهده می کنید. سوالات به صورت چند گزینه ای هستند. در هر آزمون نیز عنوان، تعداد دفعات پاسخ به آزمون، نحوه اعلام نتایج، تاریخ و ساعت شروع و خاتمه و ... مشخص می شوند. شما باید دقیقاً به زمان شروع و خاتمه آزمون ها توجه کرده و پاسخ را قبل از مهلت مقرر ارسال نمایید. برای هر آزمون سه وضعیت در نظر گرفته شده است.

1-      وضعیت آماده پاسخگویی

این حالت به معنای آن است که زمان شروع آزمون آغاز شده و فراگیر موظف است در آزمون شرکت کند.

2-      وضعیت منقضی

برای زمانی است که مهلت پاسخگویی به اتمام رسیده است.

3-      وضعیت در آینده

یعنی هنوز زمان برگزاری آزمون فرا نرسیده است.

* ذخیره سازی فایل

تمامی فایلهای دوره من جمله تکالیف برای دانلود در این بخش قرار دارند. شما پس از ورود به این قسمت از فهرست کشویی روبروی "فضای کار" در گزینه "فایلهای دوره" می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. در واقع می توانید با ورود به قسمت ذخیره سازی فایل و بعد از آن در فضای کار، "فایلهای دوره" را انتخاب کرده و آن را دانلود نمایید.

* لینک ها

این گزینه را به منظور رجوع به وب سایت ها و مقالات معتبر، در زمینه دوره آموزشی، برای مطالعه بیشتر قرار داده ایم.

 

* بازدیدها

شما می توانید با مراجعه به این قسمت فهرست تمامی مطالبی را که قبلاً مطالعه کرده اید، همراه با زمان و مدت دقیق آن مشاهده نمایید.

 

* منابع آموزشی

در این بخش منابع بیشتری از جمله کتاب، مقاله، فایل های پاورپوینت و فیلم های آموزشی گذاشته شده اند تا فراگیران بتوانند از آنها برای یادگیری بیشتر استفاده نمایند.

 

* وبینار

با انتخاب آیکون وبینار، فراگیران و استاد می توانند در محیطی کاملا تعاملی به صورت پویا و همزمان، با هم به مشارکت و تعامل در زمینه آموزش بپردازند. تاریخ برگزاری این جلسات قبل از برگزاری اطلاع رسانی می شود.