درخت پژوهش (درختواره دوره های آموزشی)

اندازه بزرگتر

 

_ برایدیدن دوره های هر شاخه روی سرشاخه کلیک نمایید.

_ برایدیدن سرفصلهای آموزشی هر دوره روی عنوان دوره کلیک نمایید.

 

خدمات فرزان: موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان پیشرو در زمینه آموزشهای الکترونیک

موسسه فرزان به عنوان کارآفرین برتر ملی و شرکت برتر کارآفرین در فناوری اطلاعات و ارتباطات، سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا را طراحی و توسعه داده است و هم اکنون با ۱۸۰۰۰ کاربر از بیش از ۶۰۰ مرکز، از موسسات پیشرو در زمینه آموزش الکترونیک می باشد.

در حال حاضر سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا دربرگیرنده بیش از ۲۰۰ دوره آموزشی آنلاین در زمینه های مختلف همچون مهارتهای فردی و ذهن، مهارتهای پژوهشی، ICDL بصورت تعاملی، آموزشهای ضمن خدمت کارکنان، کارآفرینی و … در سامانه وجود دارد.

این سامانه به لحاظ فنی مورد تایید شورای عالی انغورماتیک، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.  فراسا ظرف سالهای اخیر مورد تایید و استفاده دهها سازمان، دانشگاه و مرکز تحقیقاتی کشور قرار گرفته است.
کسب page rank 5 از موتور جستجوی گوگل نشانگر گستردگی کاربرد و توجه به این سامانه ارزشمند آموزشی می باشد. هم اکنون بیش از ۱۸۰۰۰ کاربر عضو این سامانه می باشند و این تعداد بصورت مستمر در حال افزایش است.
فراسا بویژه در جامعه دانشگاهی کشور حضور چشمگیری داشته است و با عرضه دوره های تربیت پژوهشگر توانسته نقشی هرچند کوچک در زمینه ارتقای مهارتهای پژوهشی و بهبود کمی و کیفی طرحها و مقالات پژوهشی کشور ایفا نماید.
از آنجا که موسسه فرزان به عنوان یکی از مراکز واجد صلاحیت آموزش کارکنان شناخته شده است و مورد تایید مرکز آموزش مدیریت دولتی قرار گرفته است، دوره های آموزشی آنلاین آن می تواند برای کارمندان دولت دارای امتیاز آموزش ضمن خدمت باشد.
سادگی استفاده و صرفه جویی چشمگیر در وقت و عدم نیاز به رفت و آمد، استفاده در زمان و مکان دلخواه، امکانات چندرسانه ای متنوع، فرایندهای گروهی و کارگاهی و تعاملی، طراحی آموزشی مدرن و فضای آموزشی شخصی برای هر یک از شرکت کنندگان، از ویژگیهای این سامانه می باشد.
امکانات چندرسانه ای متنوع از ویژگیهای این سامانه است. به عنوان مثال در دوره های ICDL فراسا، کاربر مرحله به مرحله و بصورت تعاملی و با متد Learning by Doing آموزشهای لازم را دریافت می نماید. تمامی دوره های دارای فلش های تعاملی و بسیاری از آنها دارای متن ناطق است.

تیم طراح آموزشی موسسه فرزان دارای تجربیات ارزشمندی در زمینه طراحی آموزشی و انتشار کتابهای آموزشی است و سابقه کسب جوایزی همچون کتاب سال جمهوری اسلامی، کتاب سال دانشگاهی، کتاب سال دانشجویی، کتاب برگزیده جشنواره ابن سینا و جشنواره شهید هدایت را داراست. این تیم، تجربیات خود را برای طراحی دوره های فراسا تقدیم کاربران داشته است بنحویکه تمامی دوره های دارای اهداف آموزشی، واژگان کلیدی، تکالیف آموزشی، انجمن، برنامه ریزی زمانی و تصاویر شماتیک و آموزشی و لینکهای و منابع مفید برای مطالعه بیشتر و آزمون می باشد.
بارگزار محتوای فراسا کلیه محتوای آموزشی و اجزای فوق الذکر را در فرصت کوتاهی بارگزاری می نماید. لذا باعٍ افزایش سرعت و دقت در برگزاری دوره های آموزشی می شود.

فراسا دارای محیط مناسب برای کاربر و  منطبق بر استانداردهای بین المللی آموزش الکترونیک بویژه SCORM می باشد. این سامانه برای موضوعات و علوم مختلف طراحی شده که شامل بسته های ذیل می باشد:

دوره های آموزش کارکنان دولت
دوره های مهارتهای فردی همچون مدیریت زمان، مدیریت استرس، خلاقیت و …
دوره های مهارتهای پژوهشی ویژه گروه پزشکی
دوره های مهارتهای پژوهشی ویژه گروه مهندسی و علوم پایه
دوره مهارتهای کارآفرینی دانش بنیان
دوره مهارتهای سردبیری مجلات پژوهشی

تا کنون عمدتا اعضای مراکز و سازمانها قادر به استفاده از سامانه بوده اند اما بزودی امکان ثبت نام فردی نیز برای علاقمندان مهیا خواهد بود. برای بازدید و آشنایی بیشتر با سامانه فراسا می توانید به آدرس ذیل مراجعه فرمایید:

http://www.Farasa.net


آموزشهای الکترونیک: توسعه چشمگیر سامانه های آموزش الکترونیک فراسا

سامانه فراسا در راستای تدوین و توسعه بسته های تخصصی آموزش الکترونیک در آستانه یک جهش بزرگ قرار گرفته است. از آن جمله تدوین بسته های تخصصی آموزش مهارتهای پژوهشی به منظور ارائه در دانشگاه های کل کشور جزء توفیقات آن می باشد.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ دوره آنلاین در قالب بسته مجلات، بسته مهارت های پژوهشی ویژه رشته های پزشکی، علوم پایه و مهندسی، بسته کارآفرینی، بسته آموزش های ضمن خدمت، بسته مهارت های پایه و بسته آموزش مداوم آنلاین می باشد.
تاکنون نزدیک به ۵۰۰ دانشگاه، مرکز تحقیقاتی و دهها سازمان، بسته های آموزشی فراسا را برای استفاده کارمندان، هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران خود تهیه کرده اند. فراسا هم اکنون بیش از ۶۰۰۰ کاربر در سراسر کشور دارد.

 

خبر فرزان: بهره برداری از فاز دوم توسعه نرم افزار فراسا

بهره برداری از فاز دوم توسعه نرم افزار فراسا با موفقیت صورت پذیرفت و هم اکنون کلیه مراکز استفاده کننده از این سامانه، از دستاوردهای این فاز توسعه ای و امکانات آن استفاده می کنند.
براساس دستاوردهای حاصله، دانشگاه ها و مراکز استفاده کننده از سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا از این پس، از امکانات گزارش گیری دقیق و نظارت بر سامانه، قابلیت ثبت نام گروهی و آزمون تعیین سطح برای هر دوره، صفحه ارزشیابی برای هر کاربر و گرفتن خودکار گواهی دوره، راهنمای فارسی در تمامی قسمت های سامانه و امکانات آموزش مداوم بهره مند می شوند.


توفیقی دیگر: وب سایت فراسا توسط موتور جستجوی گوگل حائز رتبه ۵ در رتبه بندی صفحات (Page Rank) شد.

رتبه وب سایت سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا در سیستم رتبه بندی صفحات (Page Rank) موتور جستجوی گوگل، به رتبه ۵ ارتقا یافت. طی یک سال اخیر رتبه این وب سایت از صفر به ۵ رسیده است.

اهمیت این موضوع زمانی آشکار می گردد که پربیننده ترین سایتهای فارسی همچون سایتهای خبری حداکثر دارای رتبه های ۵ و ۶ و یا ۷ هستند.
فراسا با دارا بودن بیش از ۲۰۰ دوره آموزشی و ۶۰۰۰ کاربر از بیش از ۵۲۰ دانشگاه، مرکز تحقیقاتی و سازمانهای سراسر کشور، از پربازدیدترین وب سایتهای موسسه فرزان می باشد.
گفتنی است  موتور جستجوی گوگل، وب سایتها را با عددی که آن را Page Rank می نامد رتبه بندی می کند. این عدد در مقیاس صفر تا ۱۰ ارائه می شود و برای وب سایت ها ارزش زیادی دارد. هر چه این عدد به ۱۰ نزدیکتر باشد در نتایج جستجو شانس بیشتری دارد تا در نتایج جستجوی اول قرار گیرد و در نتیجه بیشتر دیده خواهد شد و ترافیک بیشتری برای آن وب سایت در پی خواهد داشت.
لازم به ذکر است که وب سایت گوگل تنها وب سایتی است که دارای رتبه ۱۰ می باشد و پس از آن وب سایت یاهو با رتبه ۹ قرار دارد.

 

توفیقی دیگر: موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوری فرزان به عضویت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور درآمد.

موسسه و توسعه دانش، پژوهش وفناوری فرزان طی ۴ سال اخیر، با طراحی و توسعه سه نرم افزار در حوزه آموزش و پژوهش، ارائه دهنده خدمات نرم افزاری به جامعه دانشگاهی کشور می باشد. نرم افزارهای فراسا، فرادیتا و فرانگار، محصولات حوزه فناوری اطلاعات موسسه فرزان می باشند که دارای تاییدیه شورای عالی انفورماتیک کشور و نیز گواهینامه ثبت نرم افزار رایانه ای از مرکز توسعه فناوری اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند. تاکنون بیش از ۴۰۰ دانشگاه، مرکز تحقیقاتی، بیمارستان و سازمان و هزاران نفر از خدمات نرم افزاری فرزان استفاده کرده اند.
این موسسه هم اکنون دارای ۱۰ وب سایت فعال است و خبرنامه الکترونیک پژوهشی فرزان مدت قریب به ۵ سال است که هر ماه بصورت رایگان برای پژوهشگران کشور ارسال می شود و رسالت اطلاع رسانی پژوهشی را به پژوهشگران کشور بر عهده دارد.
به موجب فعالیتهای گسترده موسسه فرزان در حوزه فناوری اطلاعات، این موسسه در مهر ماه موفق به عضویت در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور شد.


http://farzaninstitute.com/pic/nezam.jpg

گفتنی است کلیه شرکتهای ارائه دهنده خدمات مشاوره نرم‌افزار، سخت‌افزار و شبکه‌های اطلاع‌رسانی، موظفند مطابق بند ب ماده ۳۲ مصوبه هیئت دولت از نظام صنفی رایانه‌ مجوز فعالیت دریافت دارند.

 

توفیقی دیگر: دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر عامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عنوان کارآفرین برتر ملی در سال ۱۳۹۰ انتخاب شد.

 

http://farzaninstitute.com/01.jpg

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان؛ در ششمین جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر به عنوان کارآفرین برتر در بخش خدمات سال ۱۳۹۰ انتخاب گردید و دکتر غلامرضا حبیبی، به عنوان موسس و مدیر عامل موسسه، ضمن کسب عنوان کارآفرین برتر ملی ، موفق به اخذ لوح سپاس و تندیس ویژه جشنواره شد.
این جشنواره در تاریخ ۴ مرداد ماه و در نهاد ریاست جمهوری ، سالن شهید بهشتی برگزار گردید. در این مراسم ریاست محترم جمهور، وزیر محترم کار،جمعی از نمایندگان مجلس و دیگر مسوولین حضور داشتند.
در شروع مراسم، پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم ،دکتر حبیبی به نمایندگی از کارآفرینان برتر ملی ، دیدگاه های خود را در مورد کارآفرینی و مشکلات کارآفرینان بیان نمود. ایشان در ابتدای سخنان خود با اشاره بر سیاست های کلی اشتغال که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، به لزوم اشاعه فرهنگ کار و کارآفرینی و گفتمان‌های مربوط به آن در کشور تاکید نمود.
دکتر حبیبی بر اهمیت استعدادیابی در سطح آموزش عالی و آموزش پرورش و نقش آن در توفیق کارآفرینان آینده کشور اشاره نموده و در خصوص تامین منابع مالی، به عنوان یکی از چالش های پیش روی کارآفرینان ،بر لزوم اطلاع رسانی مناسب در این زمینه تاکید نمود.
در ادامه ایشان با اشاره بر اهمیت بستر سازی برای کارآفرینی، تصریح کرد: دفاتر و مراکز مشاوره کارآفرینی جهت پشتیبانی از کارآفرینان، در مواردی همچون تجاری سازی ایده ها، ثبت اختراع، توسعه فناوری، پشتیبانی از طرحهای پژوهشی، تامین اعتبار و امور حقوقی در کسب و کار می توانند نقش مهمی در ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینان داشته باشند.

مدیر عامل موسسه توسعه دانش،پژوهش و فناوری فرزان؛ در بخش دیگری از اظهارات خود تاکید کرد که پروسه های بروکراتیک در زمینه صدور مجوزها از جمله موانع موجود بر سر راه کارآفرینان بوده و ماهیت قانون و مقررات، به نحوی است که کارآفرین را درگیر خود می کند.
وی با بیان این‌که حضور در صحنه بین‌المللی و صدور محصولات و خدمات از کشور، به ویژه محصولات و خدمات دانش بنیان مهم است، با ذکر مثالی از نرم افزار فرادیتا، تصریح کردند که در این موسسه با تولید محصولات داخلی، از یک سو خروج ارز مهار گشته و از سوی دیگر برای گروهی از نخبگان، کارآفرینی شده است. وی افزود با همین رویکرد و قطره قطره ی صرفه جویی های چند صد هزار دلاری، می توان از خروج میلیاردها دلار ارز جلوگیری نمود.
دکتر حبیبی با بیان این که در سند چشم انداز کشور به کسب جایگاه نخست در زمینه علم و فن‌آوری در منطقه اشاره نموده است، تصریح کرد که براساس نقشه جامع علمی کشور که توسط ریاست محترم جمهوری ابلاغ گردیده، ایجاد ۲۰۰۰ شرکت دانش بنیان پیش بینی شده است.

این کارآفرین برتر ملی در پایان گفت: وجود یک ارتباط پویا میان دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان می تواند در شکل گیری اقتصاد دانش بنیان نقشی تعیین کننده داشته باشد و دانشگاه ها می توانند با انتقال دانش و فناوری به شرکت های دانش بنیان، سهم مهمی را در شکل گیری و توسعه شرکت های دانش بنیان ایفا کنند. وی تاکید نمود که اختصاص منابع برای شرکت‌های دانش بنیان کافی نبوده بلکه تغییر رویکرد دانشجویان و دانش آموختگان از کارجویی به کارآفرینی با بسترسازی، فرهنگ سازی، آموزش و مشاوره ضروری است تا کسب و کارهای کوچک و متوسط دانش بنیان، امکان رشد و توسعه پیدا کنند.

جشنواره با سخنان دکتر شیخ الاسلامی وزیر محترم کار ادامه یافت. وی با بیان این که تعداد پروژه‌های عمرانی در بخش‌های مختلف کشور روز به روز در حال افزایش است اظهار نمود:‌ امروزه همه کشور و آحاد جامعه پر تلاش، مصمم، با انگیزه و درحرکتی جهادی،پله‌های ترقی را طی می‌کنند تا ایران را رو به کمال برسانند.

مراسم با سخنان ریاست محترم جمهوری،جناب آقای دکتر احمدی نژاد ادامه یافت.ایشان در بخش هایی از سخنان خود
با اشاره به صحبتهای دکتر حبیبی، بر لزوم ایجاد یک انقلاب اقتصادی و تغییرات لازم در قانون کار تاکید نمود.
گفتنی است که در برگزاری جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر، ابتدا در جشنواره های استانی،از کارآفرینان برتر و برگزیده در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی در سطح استانی تقدیر شده و در مرحله بعدی،منتخبین استانی پس از مراحل داوری برای حضور در جشنواره ملی معرفی شدند. موسسه فرزان پس از کسب عنوان کارآفرین برتر در بخش خدمات در استان تهران و دریافت لوح تقدیر و تندیس جشنواره، به کسب عنوان کارآفرین برتر در سطح ملی نیز نائل آمد و با حضور ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفت.
جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر، با اعطای لوح و تندیس جشنواره از سوی وزیر محترم کار، قائم مقام محترم وزیر کار و جمعی دیگر از مسوولین به کارآفرینان برتر به پایان رسید.


http://farzaninstitute.com/02.jpg

فرزان ؛ کارآفرین دانش بنیان: کارآفرین برتر سال ۱۳۹۰

http://farzaninstitute.com/001.jpgموسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان؛ در ششمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تهران به عنوان کارآفرین برتر سال ۱۳۹۰ انتخاب گردید و موفق به اخذ لوح سپاس و تندیس جشنواره شد.
ششمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تهران در تاریخ ۱۴ تیر ماه توسط اداره کل کار و امور اجتماعی استان تهران برگزار گردید. در این جشنواره از میان ۱۸ کارآفرین راه یافته به بخش نهایی، ۱۰ نفر به عنوان کارآفرین برتر استان انتخاب شدند. در این دوره از جشنواره ۲۵۰ متقاضی اقدام به ثبت نام کرده بودند که پس از ارزیابی های صورت گرفته توسط داوران جشنواره، ۱۸ نفر به بخش نهایی راه پیدا کردند.
آقای دکتر غلامرضا حبیبی، به عنوان موسس و مدیر عامل موسسه، ضمن کسب عنوان کارآفرین برتر   موفق به اخذ لوح سپاس و تندیس ویژه جشنواره شدند.
در این مراسم، آقایان مهندس دوستعلی قائم مقام محترم وزیر کار و امور اجتماعی، مهندس تمدن استاندار تهران، مهندس ترکی معاون  طرح و برنامه ریزی استاندار، بشیری نماینده مردم پاکدشت و  کلاته آهی مدیر کل تعاون استان تهران و جمعی از مسئولین استان تهران حضور داشتند.
در حاشیه این جشنواره، نمایشگاه دستاوردهای کارآفرینان استان برگزار گردید. موسسه فرزان با برپایی غرفه اختصاصی، اقدام به معرفی دستاوردهای ۱۰ ساله و نوآوریهای صورت گرفته نمود. غرفه موسسه فرزان مورد بازدید و تایید رده های بالای مدیریتی کشور از جمله، قائم مقام محترو وزارت کار و امور اجتماعی، نمایندگان محترم مجلس، مدیرکل محترم اداره کار و امور اجتماعی استان تهران و مسئولان استانداری استان تهران قرار گرفت.
موسسه فرزان به عنوان یک سازمان دانش بنیان، همواره نوآوری را در سرلوحه فعالیت های خود داشته است.
شماری از نوآوریهای صورت گرفته توسط موسسه فرزان به شرح زیر می باشد:
•    فرزان؛ نخستین سازمان تحقیقات بالینی ایرانی
•    فرزان؛ نخستین مرکز تخصصی نگارش علمی کشور
•    فرزان؛ نخستین سازمان مدیریت اطلاعات ایرانی
•    فراسای پژوهش؛ نخستین بسته آموزش الکترونیک مهارتهای پژوهشی
•    فرادیتا؛ نخستین سامانه آنلاین مدیریت اطلاعات بالینی
•    فرانگار؛ نخستین سامانه آنلاین مدیریت مقالات پژوهشی
•    نخستین بسته آموزش الکترونیک کارآفرینی دانش بنیان
•    نخستین شبکه آموزش پژوهش کشور (RTNet)
•    نخستین بانک اطلاعات آنلاین بیماریهای جراحی اعصاب (SNR)
•    انتشار نخستین خبرنامه الکترونیک پژوهش ایران

در حاشیه این جشنواره مصاحبه های خبری از سوی واحد مرکزی خبر و شبکه خبر سیما با آقای دکتر حبیبی، مدیر عامل موسسه فرزان، صورت گرفت و در رسانه های جمعی پخش گردید. همچنین روزنامه های دنیای اقتصاد، جهان اقتصاد و تهران تایمز با انعکاس این خبر و معرفی دستاوردهای موسسه فرزان، این رویداد خبری را پوشش دادند.

http://farzaninstitute.com/001.jpg

خبر فرزان: تایید فنی نرم افزار آموزش و سنجش الکترونیک فراسا از سوی شورای عالی انفورماتیک کشور

با امضای معاون نظارت راهبردی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری؛ فراسا، نرم افزار آموزش و سنجش الکترونیک به تایید فنی شورای عالی انفورماتیک کشور رسید.

شورای عالی انفورماتیک کشور، مرجع ثبت و تایید فنی حق اختراع نرم افزار می باشد. پس از بررسیهای صورت گرفته توسط کارشناسان این شورا، فراسا موفق به اخذ گواهی تایید فنی نرم افزار به شماره ۲۰۴۱۵۹ گردید.

 

این نرم افزار توسط موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و با هدف ایجاد زیرساخت آنلاین برای آموزشهای الکترونیک راه اندازی و توسعه داده شده است.

 

از ویژگیهای ساختاری این سامانه می توان به امکان ثبت نام آنلاین، آزمون آنلاین، ارائه مدرک آنلاین و زیرساخت پرداخت آنلاین اشاره کرد که آن را به یک سامانه منحصربفرد و تماما آنلاین بدل ساخته است. به عبارت دیگر کاربران قادرند تمامی مراحل شرکت در یک دوره آموزشی از ثبت نام اولیه تا شرکت در آزمون و حتی اخذ مدرک را بصورت آنلاین طی می نمایند.

ویژگیهای آموزشی فراسا نیز قابل توجه است: امکاناتی همچون استفاده از مولتی مدیا، اتاقهای گفتگو، امکان چت میان اساتید و دانشجویان، لینکهای مفید، ارائه شاخه بندی درختی از سرفصلهای آموزشی، تکالیف و آزمونهای آموزشی یا ارزشیابی تحصیلی، ارتباط با استاد از طریق پست الکترونیک، زمانبندی دقیق برای هر درس به همراه ذکر اهداف اموزشی و واژگان کلیدی از ویژگیهای آموزشی فراسا می باشد.

موسسه فرزان تاکنون با استفاده از این زیرساخت، اقدام به طراحی و ارائه دوره های آنلاین آموزش مهارتهای پژوهش تحت عنوان “فراسای پژوهش” کرده است. این بسته آموزشی در برگیرنده ۶۰ عنوان دوره الکترونیک در حوزه های آمار، جستجو، روش تحقیق، نگارش علمی، پژوهشهای بالینی و مهارتهای پایه می باشد. تاکنون ۱۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور این بسته آموزشی را برای استفاده هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران مراکز تحقیقاتی خود تهیه کرده اند.

فراسا به آدرس الکترونیک www.farasa.net در دسترس می باشد.

استقبال دانشگاه های علوم پزشکی کشور از بسته آموزشی فراسای پژوهش

پیرو انتشار خبر ارائه “بسته آموزشهای الکترونیک فراسای پژوهش” و اعلام به دانشگاه های علوم پزشکی، شاهد استقبال گسترده به منظور تهیه این بسته آموزشی برای هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه ها بودیم. تاکنون ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور اقدام به تهیه این بسته آموزشی کرده اند.

بسته آموزشهای الکترونیک فراسای پژوهش مشتمل بر ۴۵ دوره آموزش پژوهش می باشد. دوره ها در ۶ گروه اصلی “پژوهشهای بالینی”، “نگارش علمی”، “مهارت های جستجو”، “روش تحقیق”، “آمار زیستی و آنالیز آماری” و “مهارت های پایه ای” طراحی و طبقه بندی شده اند. در طراحی و ارائه این دوره ها از مجربترین اساتید صاحبنظر داخل و خارج کشور بهره گرفته شده است. همچنین با استفاده از استانداردهای آموزشی بین المللی و نیز بهره گیری از امکانات مولتی مدیا در طراحی دوره ها، میزان یادگیری به نحو قابل توجهی افزایش یافته است. همچنین در این سامانه الکترونیک از ابزارهای آموزشی همچون تالارهای گفتگو، بحث در انجمنهای علمی، امکان ارائه تکلیف های دوره ای و نیز آزمونهای آنلاین استفاده شده است.

این دوره ها در قالب سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا به آدرس الکترونیک www.Farasa.net در دسترس می باشد.

نرم افزار Adobe Flash Player

در صورتیکه نرم افزار Flash player روی رایانه شما نصب نمی باشد، می توانید این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید.
چنانچه از مرورگر Firefox استفاده می نمایید این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید.

دانشگاه علوم پزشکی ایران بسته آموزشی فراسای پژوهش را جهت استفاده اعضای هیات علمی و دانشجویان این دانشگاه تهیه کرد.

دانشگاه علوم پزشکی ایران بسته آموزشی فراسای پژوهش را برای استفاده اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشگاه تهیه کرد. اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشگاه از این پس به مدت ۱ سال به محتوای آموزشی کلیه دوره های فراسا دسترسی خواهند داشت.
فراسای پژوهش مشتمل بر بیش از ۴۰ دوره آموزش پژوهش می باشد که به شکل الکترونیک ارائه می شود. دوره های فراسا در قالب شش بسته آنلاین آموزش پژوهشگر (فراسای پژوهش) تدارک دیده شده است و تعداد دوره نیز مرتب در حال افزایش می باشد.

در کنار طراحی و تدوین محتوا توسط اساتید برجسته، طراحی آموزشی این دوره ها توسط کارشناسان زبده صورت گرفته است؛ بنحویکه اهداف آموزشی، تعیین گروه هدف، سرفصلهای آموزشی، زمانبندی هر درس، منابع بیشتر برای مطالعه، پیش نیازهای دوره، واژگان آموزشی و لینکهای اینترنتی مفید از مختصات تمامی دوره هاست.
در تمامی دوره ها، از سیستم های آموزشی مولتی مدیا جهت آموزش و یادگیری بهتر بهره گرفته شده است. فلش های آموزشی و متن گویا از جمله این ویژگی ها است. گرافیک چشم نواز سامانه فراسا نیزعامل مهمی در ایجاد و تقویت انگیزش یادگیری است.
از این پس اساتید و دانشجویان این دانشگاه می توانند بدون محدودیت و بر اساس سیاستهای دانشگاه در این دوره ها شرکت نمایند.

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بسته کامل فراسای پژوهش را تهیه کرد.

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بسته کامل فراسای پژوهش را برای استفاده اساتید، پژوهشگران و دانشجویان این دانشگاه تهیه کرد. از این پس دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به مدت ۱ سال از این امکان بهره مند می شوند.

گفتنی است که فراسا هم اکنون دربرگیرنده بیش از ۴۰ دوره آموزش پژوهش به شکل الکترونیک (E-learning) می باشد که در قالب شش بسته آنلاین آموزش پژوهشگر (فراسای پژوهش) تدارک دیده شده است. تعداد دوره ها مرتب در حال افزایش است.
در کنار طراحی و تدوین محتوا توسط اساتید برجسته، طراحی آموزشی این دوره ها توسط کارشناسان زبده صورت گرفته است؛ بنحویکه اهداف آموزشی، تعیین گروه هدف، سرفصلهای آموزشی، زمانبندی هر درس، منابع بیشتر برای مطالعه، پیش نیازهای دوره، واژگان آموزشی و لینکهای اینترنتی مفید از مختصات تمامی دوره هاست.
در تمامی دوره ها، از سیستم های آموزشی مولتی مدیا جهت آموزش و یادگیری بهتر بهره گرفته شده است. فلش های آموزشی و متن گویا از جمله این ویژگی ها است. گرافیک چشم نواز سامانه فراسا نیزعامل مهمی در ایجاد و تقویت انگیزش یادگیری است.

 

برگزاری کارگاه سه روزه آموزش مهارت های تالیف کتاب آموزشی در سازمان پزشکی قانونی

کارگاه سه روزه آموزش مهارت های تالیف کتاب آموزشی (Textbook) ویژه اساتید سازمان پزشکی قانونی کشور در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مرداد ماه در سالن جلسات حوزه ریاست این سازمان برگزار شد. در این کارگاه سه روزه که به همت موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و با پشتیبانی دبیرخانه تدوین کتب مرجع پزشکی قانونی و پزشکی قانونی استان تهران برگزار گردید ۲۵ نفر شرکت کردند و پس از فراگیری اصول نگارش کتاب، آموخته های خود را در کارگروه های عملی، تمرین و تجربه کردند. شرکت کنندگان در این کارگاه حساب کاربری مربوط به دوره تدوین کتاب بسته آموزشی فراسا را نیز برای تکمیل اطلاعات خود دریافت نمودند.

گفتنی است مدرسان این دوره سه روزه آقایان دکتر غلامرضا حبیبی، دکتر احسان حامدی سرشت و خانم دکتر مرجان قائمی بودند. نتایج نظرسنجی کارگاه نشانگر رضایتمندی شرکت کنندگان در تمامی مباحث و کار گروهی در حد زیاد تا بسیار زیاد می باشد. در این کارگاه شرکت کنندگان کلیه مراحل تالیف کتاب را در یک مدل کوچک تجربه نمودند.

 

برگزاری کارگاه آموزش مهارتهای تالیف کتاب در سازمان پزشکی قانونی کشور – تهیه ۶۰ عنوان کتاب پزشکی قانونی

کارگاه دو روزه آموزش مهارتهای تالیف کتاب آموزشی (Textbook) ویژه معاونان، مدیران و کارشناسان سازمان پزشکی قانونی کشور در روزهای ۲۷ و ۲۸ تیر ماه در سالن جلسات حوزه ریاست این سازمان برگزار شد. در این کارگاه دو روزه که به همت موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و با پشتیبانی دبیرخانه تدوین کتب مرجع پزشکی قانونی برگزار گردید، ۲۵ نفر شرکت کنندگان در کارگاه پس از فراگیری اصول نگارش کتاب، آموخته های خود را در کارگروه های عملی، تمرین و تجربه کردند.
همچنین به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر محمدحسن عابدی رییس دبیرخانه تدوین کتب مرجع پزشکی قانونی با اشاره به ضرورت تهیه و تدوین منابع و مراجع کارشناسی برای مکتب پزشکی قانونی ایران،‌ گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس که جمعی از کارشناسان داوطلب همکاری تدوین کتب مرجع در آن حضور داشتند، دستیابی به رویه واحد و یکسان برای تدوین کتب بود، به نحوی که کتب پزشکی قانونی ایران به شکل همگون و همسان تهیه شود.
دکتر عابدی با اشاره به تشکیل دبیرخانه تدوین کتب مرجع پزشکی قانونی در اواخر سال گذشته خاطرنشان کرد: تهیه ۶۰ عنوان کتاب در دستور کار دبیرخانه قرار گرفته و برنامه های فاز اول دبیرخانه تدوین کتب نیز با اولویت بخش بالینی برای دو سال آینده تدوین شده است. با تحقق این امر منابع علمی و نظری مکتب پزشکی قانونی ایران در اختیار کارشناسان پزشکی قانونی قرار خواهد گرفت.
رییس دبیرخانه تدوین کتب مرجع پزشکی قانونی در ادامه با تاکید بر اهمیت آموزش در انجام امور یادآور شد: آموزش پایه و اساس هر کاری است و برگزاری این کارگاه موجب می شود، تهیه کتب پزشکی قانونی به رویه یکسان صورت گیرد؛ همچنان که هدف اصلی از تبیین مکتب پزشکی قانونی ایران ایجاد وحدت رویه در کارشناسی‌های پزشکی قانونی است.
گفتنی است مدرسان این دوره دو روزه آقایان دکتر غلامرضا حبیبی، دکتر احسان حامدی سرشت و خانم دکتر مرجان قائمی بودند. نتایج نظرسنجی کارگاه نشانگر رضایتمندی شرکت کنندگان در تمامی مباحث و کار گروهی در حد زیاد تا بسیار زیاد می باشد. در این کارگاه شرکت کنندگان کلیه مراحل تالیف کتاب را در یک مدل کوچک تجربه نمودند.

 

شبکه آموزش پژوهش فعالیت های خود را رسما آغاز نمود.

شبکه آموزش پژوهش موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان با هدف ارتقای کیفیت پژوهش های حیطه علوم پزشکی و با عضویت بیش از ۵۵ نفر از اساتید و پژوهشگران برجسته داخل و خارج کشور آغاز به کار کرد.

شبکه آموزشِ پژوهش (RTNet)، شبکه ای است متشکل از اساتید و پژوهشگران برجسته از ایران و دیگر نقاط جهان که هدف آن آموزش پژوهش (Research Training) در ایران می باشد. طرح اولیه شبکه مجازی آموزش پژوهش نخستین بار از سوی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوری فرزان و در راستای ارتقای مهارت های پژوهشی در فضای مجازی (Virtual) و در حیطه علوم پزشکی مطرح شده و اکنون با ایجاد زیر ساخت های کامل همچون سرور اختصاصی، زیرساخت نرم افزاری و همچنین محتوا و برنامه های آموزشی جامع فعالیت خود را آغاز نموده است. این شبکه در هر ماه یک موضوع پژوهشی را مورد بحث و بررسی قرار می دهد و اعضا می توانند به تبادل نظر راجع به موضوع مورد نظر بپردازند. انعکاس اخبار پژوهشی شامل برگزاری دوره های پژوهشی، دستاوردهای به روز پژوهشی و معرفی کتاب های مفید از دیگر محورهای فعالیت شبکه است.به منظور عضویت در شبکه یا آشنایی با آن می توانید به صفحه شبکه آموزش پژوهش در وب سایت فراسا – سامانه الکترونیک آموزش و سنجش الکترونیک – در آدرس www.farasa.net مراجعه فرمایید.

 

گزارش برگزاری دوره آنلاین آموزش مهارتهای نگارش علمی – استقبال چشمگیر از دوره های آنلاین

بخش آموزشهای الکترونیک موسسه فرزان (فراسا) دوره آنلاین آموزش مهارتهای نگارش علمی (Scientific Writing) را برگزار نمود.

طی برگزاری این دوره آموزش الکترونیک که از تاریخ ۲۵ اردیبهشت تا ۷ خرداد سال جاری به مدت ۲ هفته ادامه داشت،  ۱۱۷ نفر از هیات علمی دانشگاه ها، دانشجویان و پژوهشگران علوم پزشکی شرکت کردند که استقبالی چشمگیر است.

فراگیران با شرکت در دوره آموزش مهارتهای نگارش علمی، مهارتهای لازم برای نگارش مقاله پژوهشی را آموختند. طی ۱۴ روز برگزاری این دوره آموزشی، بیش از ۹۰۰۰ بازدید از صفحات اینترنتی حاوی محتوای آموزشی، فلشها و امکانات صدا و تصویر صورت گرفت.  فراگیران این امکان را داشتند که با حضور در ساعات آنلاین گفتگو با استاد دوره، به طرح سوالات خود پرداخته و با انجام تکالیف طرح شده، به تمرین آموخته های خود بپردازند. شرکت کنندگان پس از پایان دوره با شرکت در آزمون آنلاین فرصت یافتند تا میزان آموخته های خود را ارزشیابی نمایند. ارزشیابی دوره بر اساس ترکیبی از آزمون، تکالیف، میزان حضور دانش پژوهاان در سایت صورت گرفت.

استقبال چشمگیر دانشگاه های عاوم پزشکی کشور و پژوهشگران علاقمند نشان از رویکرد پژوهشگران کشورمان به آموزشهای الکترونیک دارد. طراح و مدرسین این دوره آقای دکتر غلامرضا حبیبی و خانم دکتر شیرانی بودند.

موسسه فرزان (فراسا) برگزار کننده دوره های الکترونیک آموزش پژوهش می باشد و امیدوار است با ارائه بسته کامل آنلاین تربیت پژوهشگرعلاوه بر آموزش پژوهش، گامی در نهادینه کردن فرهنگ استفاده از آموزشهای از راه دور و آنلاین برداشته شده باشد. دوره های آموزشی ارائه شده در این قالب در سامانه آموزش و سنجش الکترونیک (فراسا)  به آدرس www.Farasa.net قابل دسترسی بوده و علاقمندان می توانند با مراجعه به آن، در دوره های مورد نظر ثبت نام کرده و از امکانات بی نظیر این سامانه برای ارتقای مهارتهای پژوهشی خود بهره ببرند.

کارگاه تخصصی Plagiarism ویژه اساتید دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

کارگاه تخصصی Plagiarism ویژه اساتید در تاریخ چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط موسسه فرزان و با سخنرانی خانم سیده حمیده مرتضوی برگزار گردید. در این کارگاه که ۲۳ نفر از اساتید و کارشناسان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان شرکت داشتند به مباحث پلژریسم و و روشهای اجتناب از آن پرداخته شد.

به تمامی شرکت کنندگان یک حساب کاربری ۳ماهه، ویژه دوره آموزش الکترونیک Plagiarism از سری دوره های آموزش پژوهش فراسا نیز ارائه شد.
موسسه فرزان برای ارتقای دانش و مهارت پژوهشگران و کیفیت مقالات ایرانی اقدام به طراحی و برگزاری کارگاه های حضوری و الکترونیک plagiarism در سطح کشور نموده است. تاکنون دانشگاه ها و مراکز زیادی برای استفاده از این برنامه آموزشی ابراز تمایل نموده اند. برگزاری این کارگاه ها می تواند با اطلاع رسانی صحیح به پژوهشگران، باعث اجتناب از بروز موارد plagiarism در مقالات پژوهشگران کشورمان گردد.

 

فراسا (سامانه آموزش و سنجش الکترونیک) چیست؟

در طول سالهای گذشته ما همواره مواجه با درخواستهای مکرر پژوهشگران برای شرکت در دوره های آموزش پژوهشگری بوده ایم. توسعه شتابان فناوری اطلاعات در جهان و ایران، ابزار کارآمدی بود تا تجربیات خود را به شکل دوره های آموزشی آنلاین به جامعه پژوهش و پزشکی عرضه نماییم . هم اکنون ، با کمال افتخار فراسا (سامانه آموزش و سنجش الکترونیک) را به عنوان دستاوردی دیگر از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان حضور شما معرفی و تقدیم می نماییم. 

ادامه مطلب…

فراسا در نخستین گام: بسته آنلاین آموزش پژوهش

در طول سالهای گذشته موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عنوان ایجاد کننده فراسا، همواره مواجه با درخواستهای مکرر پژوهشگران برای شرکت در دوره های آموزش پژوهش بوده است که در بسیاری از موارد متاسفانه به دلیل محدودیتها قابل پاسخگویی نبوده و نیست…

ادامه مطلب…


كليه حقوق مادي و معنوي اين اثر متعلق به موسسه فرزان مي باشد و هر گونه استفاده اي فقط با تاييد كتبي مجاز مي باشد